rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
« strona główna

Tylu kłopotów i barier jakie napotykają Polacy w zakresie pomocy zdrowotnej w trakcie panowania koalicji P.O.-PSL nie było od dawna.

Nie dość, że na wizytę u specjalisty trzeba czekać nieraz kilka miesięcy, a potem w długiej kolejce na niektóre zabiegi, lub wszczepienie rozrusznika serca, to nieudolny rząd organizuje coraz to nowe trudności.

Na początku roku wynaleziono sposób na wyciąganie dodatkowych pieniędzy od pacjentów poprzez głośną już aferę receptową, albo jak kto woli- pieczątkową .

Ktoś „genialnie" wymyślił, że jak się stworzy dodatkowe wymagania od lekarzy i obciąży ich dodatkową biurokracją, a pacjenci będą biegać od apteki do ośrodka zdrowia po „prawidłowe" pieczątki, to znaczna ich część zrezygnuje z należnej im dopłaty z NFZ i kupi lek pełnopłatny, bo każdy woli więcej zapłacić niż umrzeć, a przy takiej okazji NFZ zaoszczędzi.

Teraz jednak nastąpiło coś bardziej jeszcze nikczemnego, bo przez nieudolność urzędników, którzy „oszczędzali" na zapasach zapewniających ciągłość leczenia, zabrakło w szpitalach leków koniecznych dla chemioterapii.

Oficjalna wersja brzmi, że ..."są winni Austriacy, bo mieli przestój na linii produkcyjnej", ale taka bajka jest dobra dla potrzeb propagandy Tuska i Pawlaka, gdyż w dobie gigantycznej rywalizacji firm farmaceutycznych nie ma problemów zakupu brakującego leku u konkurencji!

Trzeba jednak o tym myśleć odpowiednio wcześnie i tak regulować poziomem zapasów, aby w sytuacji, gdy szybko spada ilość specyfiku w magazynie już zamawiać następną partię, a nie czekać aż dojdzie do tragedii polegającej na braku możliwości udzielenia pomocy chorym.

Decydenci z Ministerstwa Zdrowia zachowali się tak, jak niedoświadczony kierowca, który nie wie, że gdy zapali się żółta kontrolka poziomu paliwa, to trzeba już myśleć o możliwie szybkim zatankowaniu, a nie czekać aż samochód stanie z braku paliwa i wtedy dopiero bić na alarm, że coś się wydarzyło ...."z przyczyn niezależnych od kierowcy".

A może koalicji P.O. - PSL chodzi właśnie o to, aby zaoszczędzić na wydatkach NFZ poprzez „nowoczesne" metody ograniczania pomocy medycznej dla pacjentów, których dotknęły choroby?

Wówczas będzie można wygospodarować kolejne miliardy USD i euro na pomoc dla Afganistanu, dla Grecji, dla Portugalii itd. itp.?

Rajmund Pollak

2012-04-26 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 517460
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Rządowy bałagan lekowy, czy celowa POlityka wobec pacjentów?, blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała